RU LV EN

Dzintaru iela 39b,
Ventspils LV-3602, Latvija


tālr.:  +371 636 34 000_
fakss: +371 636 34 001_
    info@balticcoal.com

 
    2008.gada decembrī Ventspils ostas teritorijā tika ieviesta ekspluatācijā pirmā specializētā ogļu pārkraušanas termināļa kārta. Termināļa īpašniece ir AS „Baltic Coal Terminal”, kas ir AS „Ventspils Tirdzniecības osta” un SIA „Indtec Baltic Coal” kopuzņēmums, kas pārstāv kravas īpašnieka un Krievijas ogļu piegādātāja – AAS „Šahta Zarečnaja” intereses.

   Projekta finansējumu nodrošināja Latvijas bankas: AS DNB banka, "Nordea Bank Finland" "UniCredit Bank". Termināļa celtniecība kļūva par vienu no lielākajiem investīciju projektiem, kas pēdējā laikā realizēti Ventspils brīvostas teritorijā. Kopējais investīciju apjoms pirmās kārtas celtniecībai sasniedza 77 miljonus EUR. Tik liela apjoma investīcijas ir izskaidrojāmas ar to, ka pirmo reizi Baltijas valstu reģionā ir nodots ekspluatācijā slegtā tipa teminālis, kurā tiek izmantotas vismodernākās ogļu pārkraušanas tehnoloģijas.

   Pirmā kārta ļauj pārkraut līdz 6 miljoniem tonnu ogļu gadā. Projektā ir plānota arī otrās kārtas celtniecība, kas rezultātā ļaus kopējai specializētā ogļu pārkraušanas terminaļa jaudai pieaugt līdz 10.5 miljoniem tonnu gadā.
                                               2018 © AS "BALTIC COAL TERMINAL"