RU LV EN

Dzintaru iela 39b,
Ventspils LV-3602, Latvija


tālr.:  +371 636 34 000_
fakss: +371 636 34 001_
    info@balticcoal.com

 
Dzelzceļa infrastruktūra

Privātā AS "BALTIC COAL TERMINAL" dzelzceļa infrastruktūra (vairāk kā 6800m) ļauj apstrādāt līdz 500 vagoniem diennaktī.

Vagonu pozicionēšanas iekārtas

Vagonu pozicionēšanai uz vagonu apgāzēja tiek izmantotas manevrēšanas iekārtas – pozicionieri, pa vienai vagonu pozicionēšanas iekārtai uz katras no divām vagonu izkraušanas līnijām.

Vagonu atkausēšanas iekārta

Lai atvieglotu un paātrinātu vagonu izkraušanu ziemas periodā, pirms vagonu nosūtīšanas uz vagonu izkraušanas mezglu, vagonu atkausēšanas ēkā tiek veikta vagonu atkausēšana.

Vagonu apgāzēju komplekss

Vagonu apgāzēju komplekss ļauj apstrādāt līdz 48 vagoniem stundā.

Veserdrupinātāji

Ogļu drupināšanai bunkuru režģos tiek lietoti veserdrupinātāji.

Putekļu nomākšanas sistēma (aspirācija)

Apkārtējas vides aizsardzībai pret ogļu putekļiem visos izkraušanas/iekraušanas mezglos ir uzstādīta aspirācijas sistēma, tajā skaitā vagonu apgāzēju kompleksā, visos pārbēršanas mezglos no konveijera uz konveijeru, ogļu noliktavā.

Lentes konveijeru sistēma

Lentes konveijeru sistēma ļauj paralēli īstenot ogļu izkraušanu/iekraušanu uz noliktavu/kuģi, kombinācijās, kuras maksimāli efektīvi izmanto termināla jaudas. Kopējais konveijeru līniju garums ir 2,5 km.

Ogļu noliktava

Ogļu noliktava ar summāro tilpumu 210 000 tonnu aprīkota ar augšējo iekraušanu ar nobēršanas vagonetes starpniecību. Ogles tiek krautas kaudzēs trijos nodalījumos. Katra nodalījuma ietilpība ir 70 000 tonnu. Pirms padeves uz noliktavu ogles tiek pakļautas magnētiskai attīrīšanai.

Noberšanas vagonete

Ogļu padeve uz noliktavu tiek realizēta ar nobēršanas vagoneti ar ražošanas jaudu līdz 1800 t/st.

Portālais reklaimeris

Noliktavas atbrīvošana no oglēm tiek veikta ar portālā reklaimera starpniecību, kura ražošanas jauda ir līdz 3000 t/st.Drupināšanas mezgls

Pēc vagonu apgāzēju kompleksa uz griezuma veltņu drupinātājiem var tikt īstenota ogļu drupināšana līdz frakcijai 0-50mm.

Magnētiskā attīrīšana

Sākotnēja magnētiskā attīrīšana tiek veikta pirms ogļu padeves uz noliktavu starpuzglābāšanai vai arī, ja ogles tiek krautas no vagona tieši uz kuģa. Pirms kuģa iekraušanas ar magnētiskā separatora palīdzību tiek veikta atkārtota magnētiskā attīrīšana.

Automātiska paraugu noņemšanas sistēma

Kuģa iekraušanas laikā tiek veikta paraugu noņemšana, izmantojot automātisko paraugu noņemšanas sistēmu.

Kuģu iekraušanas mašīna

Ogļu izkraušana kuģī tiek veikta ar kuģu iekraušanas mašīnu ar ražīgumu līdz 3000 t/st. Termināla tehniskais aprīkojums ļauj apstrādāt Capesize DWT 120 000 t tipa kuģus ar garumu 270 m un iegrimi līdz 15 m.                                                © AS "BALTIC COAL TERMINAL"